Asma Yaprağı Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Asma Yaprağı Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Asma yaprağı kürü, Asma yaprağının beş tanesi yaklaşık olarak 14 kalori gelmektedir. Asma yaprağının kalorisi baya düşüktür, Vitamin içeriği C, E, A, K ve B6, demir, lif, riboflavin, folat, bakır, kalsiyum, magnezyum, manganez gibi besin kaynakları mevcuttur. Asma yaprakları yüzyıllardır kullanılan ve hala bitkisel uygulamalarda insanlar tarafından tüketilir. Bunlardan bazıları, rahim kanaması, ishal tedavisinde, ağır âdet kanamalarında, pamukçuk yaralarında ve aşırı vajinal akıntılarında kullanılır. Asma yaprağının birçok türü bulunmaktadır. Üzüm yaprağı olarak da bilinir. Meyvesi çok yüksek değerde besleyici besinler arasına girer. Üzüm yaprağının çokça yetiştirildiği yer Ege Bölgesi'dir. Meyvesi ister taze şekilde ister kurutularak, tüketilmektedir.

Asma Yaprağı Kürünün Faydaları: Vücuda kuvvet verir. İshali keser. Sarılığa karşı yararlıdır. Toplardamarları güçlendirici tesire sahip olan asma yaprakları bacak damarlarında oluşan şişmelerde, varis ve hemoroide yararlı olmasının yanında, rahim kanamalarını da kesmeye yardımcı olur. Ayrıca gerek asma yaprağı kürü gerekse kuru üzüm hafızayı güçlendirmekte etkilidir.

Asma yaprağı nasıl tüketilmeli

Asmanın meyvesi yaş ve kuru olarak insanlar tüketilir. Asma Yaprağı ise yemeklerde ve dolma yapımında çok sık kullanılır. Asma yaprağı kaynatılarak elde edilen asma yaprağı kürü düzenli olarak içilmeye devam edilirse alkolü bırakmaya destek olduğu da bilinmektedir.

Asma yaprağı kürü Alkolü bırakmak isteyenler için asma yaprağı kürü alkolizm tedavisinde, Alkolün zararlarını çok hissedilir şekilde azaltıcı, Alkolü terk ettirici olarak tesir eder, aynı zamanda Akciğer Kanserine karşı da yararlıdır.

Asma yaprağı kürü hazırlanışı ve kullanımı

10-12 adet taze olan asma yaprağını 1 Su bardağı kaynar suya atarak 7-8 dakika kaynattıktan sonra soğumaya bırakın. Asma yaprağı çayı ılıkken temiz bir süzek yardımıyla süzerek için. (Bu kür her gün taze olarak hazırlanmalıdır) bu uygulamayı haftada 3-4 kez yapın. Bu kürü uygulayan insanlarda alkole karşı aşırı şekilde tiksinti oluşturacak ve kişinin alkolü kolay bir şekilde bırakmasına destek olacaktır.

Asma Yaprağı Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Turp Yaprağı Faydaları

Turp Yaprağı Faydaları

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6