Nar Yaprağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Nar Yaprağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Nar Yaprağı, Nar, kış aylarında, özellikle kasım ayının başlarında çıkmasıyla birlikte tüketmenizi tavsiye ederim. Yılın bu aylarında taze narı bulmak mümkündür. Kış aylarında üşütme sonucu meydana gelecek hastalıklara karşı bünyeyi güçlü hale getirmek için, bütün kış boyu ve çıkar çıkmaz tüketmeye başlayabilirsiniz. Özellikle çeşitli enfeksiyonların neden olduğu ve bulaşıcı bir hastalık olan gribe karşı son derece etkili bir meyvedir. Bu tür bulaşıcı hastalıklara önlem almanın en mantıklı yollarından birisi mevsimlik besin maddelerini düzenli olarak tüketmektir. Kış aylarında tüketilmesi gereken meyvelerin başında da nar gelir. Bir adet nar ortalama 102 kalorilik bir enerji içerir diyebilirim. Allah'ım ne güzel yaratmış bu meyveyi kabuğu ayrı fayda çekirdeği ayrı, meyvesi öylesine suyu vazgeçilmez çiçeği dersen çay içersiniz yaprağı dersen öylesine yani demek istiyorum ki narın atmaya bir yeri kalmadı. Her şeyi şifa ötesi şifa Peygamber Efendimiz bile narı içindeki zarı ile yiyin, çünkü; mideyi temizler. Buyurmuş.

Nar Yaprağı Faydaları Nelerdir?

Boğaz, akciğer, göğüs için faydalı bir meyvedir. Günde bir nar yediğinizde günlük C vitamini ihtiyacımızın yarısını karşılar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Yemeklerden sonra yediğiniz nar midenizin bozulmasını önler. Aynı zamanda demir, kalsiyum, K vitamini, çinko, bakır, bol miktarda manganez içerir. Bu bol vitaminli meyveden kışın çocuklarınıza nar çayı içirerek faydalanabilirsiniz.

Nar çayı nasıl yapılır?

İçilecek bir günlük bir kupaya 2 yemek kaşığı nar suyu eklersiniz. Kışın öksürüğü engellemek için bir kaşık organik bal ekleyip içiniz. Nar çayları tansiyon düşürdüğü için yavaş içmenizi tavsiye ederim. Kalan nar suyunu buzdolabında bir gün muhafaza ediniz.

Nar çayı nasıl kullanılır?

Taze nar suyuyla deneyin mükemmel bir tat. Kabuklarını kurutup çayınıza atın kalp damarlarını açıp kandaki mikropları temizliyor duymuşsunuzdur. Yani narın içini, dışını yer yerini değerlendirebilirsiniz. Bugün bende sizlere o mükemmel nar yapraklarından şifa sunuyor ve nasıl değerlendirebilirsiniz. Bundan bahsetmek istiyorum. Çok yoğun C Vitamini içerir, kanınızı temizler ayrıca bağırsaktaki parazitleri düşürür. Basur ve hemoroid için kullanabilirsiniz ama dikkat etmeniz gereken nar suları, çayları hızlı içilmez çünkü; damarları genişletme özelliği olduğu için tansiyonu düşürebilir o yüzden yavaş yavaş içilmelidir.

Nar Yaprağı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Zeytin Yaprağı Ekstraktı Faydaları Nelerdir?

Zeytin Yaprağı Ekstraktı Faydaları Nelerdir?

Melisa Yaprağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Melisa Yaprağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Ceviz Yaprağı Suyu Nasıl Hazırlanır?

Ceviz Yaprağı Suyu Nasıl Hazırlanır?

Tokat Yaprağının Özellikleri Nelerdir?

Tokat Yaprağının Özellikleri Nelerdir?

Çınar Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Çınar Yaprağı Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Yaprak Türleri ve Özellikleri

Yaprak Türleri ve Özellikleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6